آهنگ بی کلام

صبر کنید
می 26, 2020 چگونه در عرض ۲۰ روز پیانو یاد گرفتم

چگونه در عرض ۲۰ روز پیانو یاد گرفتم

پیانو بنوازید. البته نه هر آهنگی و نه از روی برگۀ نت ها. چرا نمی گذارید انگشتانتان آزادانه بر روی کلاویه ها حرکت کنند. به تماشایِ افسونِ انگشتانتان بنشینید و اجازه دهید موسیقی خودش از دلِ این ضربات خلق شود.

 

تمرین نکنید

شاید مسخره به نظر برسد، ولی مهم ترین اصل در یادگیری پیانو، همان نواختنِ پیانو است. هیچوقت با تمرین شروع نکنید؛ بلکه از پایه و اساس شروع کنید یعنی: داشتنِ یک روالِ روزانه.

بیشترِ آن هایی که پیانو را سریع کنار می گذارند به خاطرِ نداشتنِ روتین و روالِ رزوانه است. داشتنِ یک برنامۀ روزانه (هرچند کوتاه) که به آن پایبند باشید ضروری است. آن هم نه ۳۰ دقیقه؛ ۵ دقیقه کافی است. ۳۰ دقیقه شاید برای یک سمینارِ انگیزشی زیاد نباشد ولی در خانه اندازۀ نصفِ روز طول می کشد.

طولِ جلسۀ تمرین مهم نیست؛ مهم تدوام و پیوستگیِ آن است. به قولِ سعدی رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود / رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود.

 

هر روز در یک ساعتِ مشخص ۵ دقیقه تمرین کنید.

یادتان نرود همیشه و مداوم

.

درست ننوازید

شاید عجیب باشد ولی تنها دشمنِ واقعیِ ما در یادگیری پیانو «از دست دادن انگیزه» است.

 

با یادگیریِ تکنیکها شروع نکنید

این برای معلم های روسی خوب است ولی نه برای من و شما. من اولین آهنگم را زمانی ساختم که حتی درست نواختنِ پیانو را بلد نبودم. چرا شما اینطور نباشید؟

چگونه در عرض ۲۰ روز پیانو یاد گرفتم

نت ها را ننوازید

شاید فکر کنید حرفهایم غیرمنطقی است ولی یک سوال؟ چرا بچه ها بعد از دو سال تمرین با پیانو چیزی از آب در نمی آیند و آخرِ سر با این تصورِ کوته بینانه که گیتار ساده تر است سراغِ آن می روند. اتفاقاً یادگیریِ گیتار از پیانو سخت تر است چون هم یافتنِ نت ها و هم نواختنِ آکوردها در آن به نسبتِ پیانو سخت تر است. با وجودِ این بازهم خیلی ها فکر می کند که گیتار ساده تر است. در مدارس، هیچگاه آموزشِ گیتار را با نت ها (ملودی) یا آکوردها (هارمونی) شروع نمی کنند.

نکته اینجاست که باید با آکوردها شروع کنید.
نت ها را فراموش کنید.

 

معلم نگیرید

چی؟ منظورم این نیست که کلاً معلم نگیرید. برای یکی دو ماهِ اول معلم نگیرید. به خاطر آورید زمانی را که باید به کلاس پیانو می رفتید و قبل از آن هیچ تمرینی نداشتید. ۲ کیلومتر بدو بدو تا محلِ آموزشگاه و از آن طرف ۴۵ دقیقه چانه زدن برای تمرینِ بیشتر! در حالتِ آنلاین هر زمان و هر کجا که بخواهید می توانید تمرین کنید. مهم ترین مزیتش این است که می توانید از بین بهترین معلمان دنیا یکی را انتخاب کنید. به یوتیوب بروید و لذت ببرید.

 

یک معلمِ خوب پیدا کنید

این هم حرفِ حساب!
به یوتیوب بروید و معلمِ خوبی برای تدریس پیدا کنید. زیاد به تکنیکِ نوازندگیِ مدرس توجه نکنید. مهم نیست که جزو بهترین نوازنده ها نیست. همین که بتواند به شما انگیزه دهد و به روشی ساده آموزش دهد کافی است. ببینید آکوردها را چطور آموزش می دهد. اگر چیزی در این مورد نگفته بی خیال شوید چون وقتِ شما را تلف خواهد کرد.

 

فقط به یک گروه از کلیدها بچسبید

کلاویه، کلاویه … اصلاً این کلاویه چیست؟

کلاویه یا کلید عموماً به این معناست که آیا از کلیدهای مشکی می توانید استفاده کنید یا نه. بله، احتمالاً پیانیست ها به خاطرِ این تعریف مرا سنگسار خواهند کرد اما مهم نیست. برای شروع فقط به کلاویه های سفید بچسبید چون اگر خوب یاد بگیرید تقریباً هر آهنگی را می توانید بنوازید و در کمتر از یک روز کلیدهای مشکی را هم خواهید آموخت.

چگونه در عرض ۲۰ روز پیانو یاد گرفتم

آموختنِ آکوردهای مینور و ماژور

اساساً دو آکورد اصلی در موسیقی وجود دارد: مینور و ماژور. صدای مینور کمی غمگین و ماژور شاد است. اگر این آکوردها را الان روی پیانو اجرا می کردم فوراً می گفتید: «آره برام آشناست».

کافی است این دو آکورد را خوب یاد بگیرید تا بتوانید سایرِ آکوردها را هم بنوازید.

 

آکوردنوازیِ ۶-۵-۴-۱ را یاد بگیرید

Chord Progressions

این کلمۀ را در یوتیوب جستجو کنید. آموزش های خوبی برای آن وجود دارد.

۶-۵-۴-۱ چهار آکوردی است که ۹۵ درصدِ مدعیانِ گیتار در خمِ ابرویش مانده اند.
این تمرین را روزی ۵ دقیقه به مدتِ ۲۰ روز ادامه دهید.

 

اگر به نواختنِ ملودی علاقه دارید حتماً گام پنتاتونیک و backing در نتِ سی ماژور را فرا بگیرید.

 

سعی کنید مواردِ یاد شده را به صورتِ رایگان در یوتیوب جستجو و تمرین کنید. طی ۲۰ روز از پیشرفتتان متعجب خواهید شد. بعد از این مدت بسته به سلیقۀ تدریس یک معلمِ آنلاین یا حضوری بگیرید.

 

نواختنِ پیانو بهترین دارو، بهترین روش برای ارتباط با دیگران و بهترین روش برای شرحِ داستانِ زندگی است.

 

چگونه در عرض ۲۰ روز پیانو یاد گرفتم ✅

منبع :  music.khafan.company

 

🎵 قابل ذکر است که وبسایت ایزی موزیکال با در بر داشتن انواع آهنگ بی کلام ، منبع و مرجع خوبی برای تمرین خوانندگی و همچنین صداسازی و سلفژ است.
کافیست به بخش آهنگهای بی کلام این وبسایت مراجعه کنید و از بین صدها آهنگ بی کلام در سبک های مختلف، آهنگ های مورد علاقه خود را انتخاب و تهیه کنید ، و با آنها هر روز تمرین کنید ، و یا در مهمانی ها و جمع ها، هنر خود را به دیگران نشان دهید.

 

آهنگ بی کلام خوانندگان ایرانی

آهنگ بی کلام خوانندگان خارجی

انواع بیت (Beat) رپ ، ترپ ، هیپ هاپ

 

کانال تلگرام ایزی موزیکال :

Teleg Address Logo 2 چگونه در عرض ۲۰ روز پیانو یاد گرفتم

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *