آهنگ بی کلام

صبر کنید
دسامبر 15, 2019 زنده ماندن در موقعیت های خطرناک

بیایید تصور کنیم که شما در یک بیابان یا کویر گم شده اید یا در دریا گرفتار کوسه شده اید، شاید بگویید که این اتفاقات به ندرت رخ می دهند اما واقعا ممکن است اتفاق بیفتند. شما چه کاری انجام خواهید داد؟ آیا می توانید به درستی تصمیم بگیرید و جان خود را نجات دهید؟

اگر در کویر گم شدیم چه کنیم؟

کویر زنده ماندن در موقعیت های خطرناک

بهترین کار ممکن این است که در طول شب حرکت کنید؛ در شب دما کاهش پیدا می کند و به 15 تا 48 درجه سانتیگراد می رسد بنابراین خطر کم آبی بدن و سکته قلبی کاهش پیدا می کند.

اگر زیر آوار ماندیم چه کنیم؟

آوار زنده ماندن در موقعیت های خطرناک

بهترین کار ممکن این است که آرامش خود را حفظ کنید و لباس تان را دور سر بپیچید، این کار خطر خفگی را کاهش داده و از ریختن خاک و سنگ بر روی سر و صورت جلوگیری می کند.

اگر یک کوسه در دریا به شما نزدیک شد چه می کنید؟

کوسه زنده ماندن در موقعیت های خطرناک

بهترین کار این است که به آرامی شروع به حرکت کنید و اگر شما را گرفت به چشمانش ضربه بزنید چون حساس ترین نقاط بدن او محسوب می شوند.

اگر یک گاو وحشی به شما حمله کرد چه کنید؟

گاو وحشی زنده ماندن در موقعیت های خطرناک

گاو های وحشی نسبت به حرکت حساس هستند، بنابراین بهتر است بی حرکت بمانید و اگر به سمت شما حمله ور شد کلاه یا هر چیز دیگری که همراه تان دارید را به جای دور تری پرتاب کنید تا به آن سمت برود.

اگر گرفتار گردباد شدید چه کنید؟

گردباد زنده ماندن در موقعیت های خطرناک

بهترین کار این است که در یک چاله پناه بگیرید؛ یک حفره یا گودال پیدا کنید و در آن دراز بکشید و سر خود را با دست ها و لباس های خود خوب بپوشانید.

اگر زنبور ها به شما حمله کردند چه می کنید؟

زنبورها زنده ماندن در موقعیت های خطرناک

بهترین کار این است که در یک جای تاریک مثل غار پنهان شوید چون زنبور ها نمی توانند در تاریکی به خوبی ببینند و این تمرکز آن ها را به هم می ریزد.

اگر در یک آسانسور در حال سقوط گیر افتادید چه کنید؟

آسانسور زنده ماندن در موقعیت های خطرناک

بهترین کار این است که کف آسانسور دراز بکشید، چون وقتی آسانسور با ضربه شدید به زمین می خورد در حالت دراز کش شدت آن به همه ی قسمت های بدن منتقل می شود و خطر آسیب دیدگی جدی را کاهش می دهد.

اگر در یخ یک دریاچه یخ زده افتادید چه کنید؟

یخ دریاچه زنده ماندن در موقعیت های خطرناک

بهترین کار این است از همان راهی که درون یخ افتادید خارج شوید چون یخ در این مناطق محکم تر است. به صورت افقی بالا بیایید و لبه ی یخ را بگیرید، سعی کنید سریع از آب خارج شوید چون وزن شما را زیاد کرده و حرکت را دشوار تر می کند.

 

منبع :  coca.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *