آهنگ بی کلام

صبر کنید
سپتامبر 17, 2019 مجموعه بهترین آهنگ های بی کلام گیتار کلاسیک

مجموعه بهترین آهنگ بی کلام گیتار کلاسیک

در سال 2010 موسیقی دانان برتر دنیا، مجموعه ای منحصر به فردبه نام آهنگ های بی کلام گیتار کلاسیک، که شامل آهنگ بی کلام پیشوایان موسیقی کلاسیک بود را معرفی کردند. این آلبوم بی نظیر شامل آثار نوازندگانی همچون یوهان سباستین باخ (Johann Sebastian Bach)، یوهان برامس(Johannes Brahms)، کلود دبوسی (Claude-Achille Debussy)، انریکه گرانادوس (Enriqué Granados)، ویلیام پترسون (Wilhelm Peterson)، فلیکس مندلسون (Felix Mendelssohn) و فرناندو سور (Fernando Sor) است.

آلبوم منحصر به فرد گیتار کلاسیک:

همانطور که مشخص است در این آلبوم آهنگ بی کلام، نوازندگان آلمانی نقش بیشتری دارند وتنها عیبی که میتوان از این آلبوم گرفت،عدم وجود آهنگی از بزرگان موسیقی فرانسه و ایتالیا و کشورهای دیگر است.

حال برای آشنایی بیشتر با نوازندگان این آلبوم مختصری از زندگی نامه آن ها را برای شما ذکر میکنیم :

 

یوهان سباستین باخ Johann Sebastian Bach :

این نوازنده در 21 مارس 1685 در شهر آیزناخ به دنیا آمد. او در سن 10 سالگی پدر و مادر خود را از دست میدهد و تحت کفالت برادر برزگترش قرار میگیرد. برادر او از نوازندگان ارگ بود و همین مسئله بهانه خوبی شد تا سباستین نیز به موسیقی علاقه مند شود و تبدیل به یکی از بهترین نوازندگان پیانو گردد. باخ در طول زندگی خود لحظه ای موسیقی را کنار نگذاشت و همین باعث شد تا نامش در کنار بزگان موسیقی (بتهوون و برامس) بدرخشد.

باخ در طول عمر موسیقایی خود شکل تازه ای از موسیقی را ارائه نکرد اما توانست سبک شایع در موسیقی آلمان را غنی سازی کند. این غنی سازی با استفاده از فنون کنترپوان انجام شد که مبتنی بر تنظیم چیدمان هارمونیک و موتیف در مقیاس کوچک و بزرگ بود و همچنین سازواری ریتم‌ها و بافت‌های برگرفته از موسیقی کشورهای دیگر چون ایتالیا و فرانسه را شامل می‌شد.

همچنین او یکی از بزرگترین آهنگسازان غرب در سنت تنال شناخته میشد چون آثارش همواره از یک لطافت قوی برخوردار بودند.

آثاری که از این نوازنده در آلبوم  آهنگ های بی کلام گیتار کلاسیک وجود دارد به شرح زیر است :

 

Brandenburg Concerto No. 3 in G major, BWV 1048: Allegro (1

Brandenburg Concerto No. 6 in B flat major, BWV 1051: Allegro(2

Brandenburg Concerto No. 6 in B flat major, BWV 1051: Adagio ma non troppo(3

4) Brandenburg Concerto No. 6 in B flat major, BWV 1051: Allegro

5) Partita for lute in C minor, BWV 997 (BC L170): Prelude

6) Partita for lute in C minor, BWV 997 (BC L170): Gigue

7) Partita for lute in C minor, BWV 997 (BC L170): Double

Bach 238x300 مجموعه بهترین آهنگ های بی کلام گیتار کلاسیک

=========================

بهترین آهنگ های بی کلام گیتار کلاسیک

=========================

 

یوهان برامس Johannes Brahms :

یوهان برامس در 7 مه 1833 به دنیا آمد. خانواده او جزو اقشار پایین شهر هامبورگ به حساب می آمدند اما موسیقی توانست دنیای برامس را تغییر دهد. عامل اصلی علاقه یوهان به موسیقی، پدرش بود. پدر او یکی از موسیقیدانان زمان خود به حساب می آمد. همین موضوع باعث شد تا یوهان، موسیقی را نزد پدرش فرا بگیرد.

او تا در 7 مارس 1897 به سختی روی صحنه ها حاضر میشد و رهبری آهنگ ها را انجام میداد تا در نهایت در سن 63 سالگی از دنیا رفت. برامس توانست در طول عمر خود سبک رمانتیک_کلاسیک را به حد کمال برساند. او توانسته چندین اثر در نوع و طیف های مختلف (چه آهنگ بی کلام و چه آوازی) به جای بگذارد. از مهمترین آثار او میتوان کنسرتو شماره یک را نام برد که برامس در سال 1859 از خود به جای گذاشت.

آثاری که از این نوازنده در آلبوم  آهنگ های بی کلام گیتار کلاسیک وجود دارد به شرح زیر است :

 

Waltz for piano, 4 hands in G sharp minor, Op. 39/3(1

2) Waltz for piano, 4 hands in C sharp major, Op. 39/6

brahms 1 300x262 مجموعه بهترین آهنگ های بی کلام گیتار کلاسیک

 

انریکو گرانادوس Enrique Granados :

انریکو گرانادوس در 27 جولای 1867 در ایالت کاتالونیا اسپانیا به دنیا آمد. او از دوران کودکی موسیقی را به طور حرفه ای شروع کرد. او در 30سالگی تحت حمایت دربار اسپانیا قرار گرفت و خیلی زود توانست به جایگاه والای خود در موسیقی برسد. تمکز کاری او بیشتر روی موسیقی تئاتر و ساخت آهگ بی کلام و تدریس موسیقی بود. همچنین گرانادوس یکی از معدود پیانیست های اسپانیایست که در آمریکا برای رییس جمهور وقت اجرا داشته است.

متاسفانه عمر هنری او زیاد نبود و در نهایت در سن 48 سالگی در گذشت. دلیل مرگ او همان اجرای مشترکش با رئیس جمهور آمریکا بود. به این صورت که گرانادوس به همراه همسرش به آمریکا سفر میکند تا به تهییه کنندکی شرکت dou-art آلبومی درست کند .. در همان جا بود که رییس جمهور آمریکا (Wilson) از گرانادوس دعوت میکند تا برای آنها اجرایی داشته باشد قبول این دعوت به قیمت جان وی تمام شد چراکه وقتی او در حال اجرا برای رئیس جمهوری آمریکا بود کشتی عازم اسپانیا حرکت کرده و گرانادوس محبور به رفتن به انگلیس می شود. در راه رفتن به انگلستان وقتی کشتی به کانال انگلیس می رسد یک زیردریایی آلمانی به کشتی حامل گرانادوس حمل میکند و گرانادوس جان خود را از دست می دهد.

از آثا او می توان Goyescas را نام برد یکی از محبوب ترین آهنگ های اسپانیاییست. از دیگر آثار گرانادوس میتوان رقص های اسپانیایی برای پیانو را نام برد که این اثر به قدری محبوب شد که به درخواست شاهزاده اسپانیا در کاخ اصلی اسپانیا برای خانواده سلطنتی اجرا شد.

آثاری که از این نوازنده در آلبوم  آهنگ های بی کلام گیتار کلاسیک وجود دارد به شرح زیر است :

 

1)La maja de Goya, song for soprano & piano (Tonadillas al estilo antiguo, No. 8), H. 136/81

2) Spanish Dances (12), in 4 volumes for piano, Op. 37, H. 142, DLR 1:2: Asturiana No. 8

Enrique Granados 229x300 مجموعه بهترین آهنگ های بی کلام گیتار کلاسیک

=========================

بهترین آهنگ های بی کلام گیتار کلاسیک

=========================

 

فرناندو سور Fernando Sor :

جوزپ فران سور آی مونتاداس معروف به فرناندو سور یکی از زبر دست ترین گیتاریت های تاریخ در سال 1778 در بارسلون به دنیا آمد و در 67 سالگی به علت سرطان مری در پاریس در گذشت.

برای فرناندو تقریبا موسیقی و گیتار کلاسیک از کودکی نوعی وسیله بازی برای او بود ولی فرناندو برای گیتاریست بودنش شهرت جهانی پیدا نکرد بلکه او با ساختن اوپرا ها , ارکسترا ها , قطعات موسیقی ,آهنگ بی کلام و به خوصوص باله ها بود که معروف شد. باله ی سیندرلا که معروف ترین باله در جهان است ساخته ی دست اوست که در زمان خودش در چندین کشور مختلف به روی صحنه رفت.

آثاری که از این نوازنده در آلبوم  آهنگ های بی کلام گیتار کلاسیک وجود دارد به شرح زیر است :

 

Fantaisie for 2 guitars, Op. 54bis: [Excerpt] (1

Fernando Sor 275x300 مجموعه بهترین آهنگ های بی کلام گیتار کلاسیک

 

فلیکس منداسون Felix Mendelssohn :

یاکوب لودوبگ فلیکس مندلسون معروف به فلیکس مندلسون در 3 فوریه 1803 در شهر هامبورگ به دنیا آمد. او آهنگساز , پیانیست ,ارگ نواز , رهبر ارکستر آلمانی تبار یهودیست که در دوره رمانتیک زندگی میکرد.  خانواده او از ثروتمندان هامبورگ بودند و علاقه ی وافری به ادبیات و موسیقی داشتند به همین دلیل فلیکس با پیانو و ویولون کار خود را شروع کرد. فلیکس مندلسون در 11 مارس 1829 با اجرای “پاسیون سن میتو” نام باخ را بر سر زبان ها انداخت. او در آن زمان تنها 28 سال داشت.

مندالسون از پیشتازان دوره رمانتیک می باشد. خصیصه های موسیقی او آهنگ بی کلام پیانویی و قطعات توصیفی است که این خود یک موسیقی کامل و تمام عیار در دوره رمانتیک می باشد.

متسفانه عمر او زود به پایان رسید او فقط 38 سال داشت که در شهر لایپزیک جان باخت. اما او در طول زندگی کوتاه خود کار های بیشماری نوشته است .. آثاری بی نظیر و محبوب .. آثاری مثل کنسرتو ویولن در می‌مینور که این کنسرتو جرء سه کنسرتو ی برتر دنیا به حساب می آید.همچنین آثاری مثل پیش‌نوای رویای نیمه شب تابستان،پیش‌نوای غار فینگال یا پیش‌نوای هبریدها،قطعات پیانویی آهنگ بی کلام و پیش‌نوای دریای آرام و سفر موفق، برپایه دو شعر از گوته هرکدام نه تنها نقطه برجسته و طلایی زندگی کاری مندلسون است، بلکه افتخار آلمان و اروپاست.

آثاری که از این نوازنده در آلبوم  آهنگ های بی کلام گیتار کلاسیک وجود دارد به شرح زیر است :

 

1) Song Without Words for piano No. 7 in E flat major, Op. 30/1

2) Song Without Words for piano No. 45 in C major (‘Kinderstück’), Op. 102/3

3) Andante sostenuto & Variations for string quartet in E major, Op. 81/1

Felix Mendelssohn 2 262x300 مجموعه بهترین آهنگ های بی کلام گیتار کلاسیک

=========================

بهترین آهنگ های بی کلام گیتار کلاسیک

=========================

 

🎵 قابل ذکر است که وبسایت ایزی موزیکال با در بر داشتن انواع آهنگ بی کلام ، منبع و مرجع خوبی برای تمرین خوانندگی و همچنین صداسازی و سلفژ است.
کافیست به بخش آهنگهای بی کلام این وبسایت مراجعه کنید و از بین صدها آهنگ بی کلام در سبک های مختلف، آهنگ های مورد علاقه خود را انتخاب و تهیه کنید ، و با آنها هر روز تمرین کنید ، و یا در مهمانی ها و جمع ها، هنر خود را به دیگران نشان دهید.

 

آهنگ بی کلام خوانندگان ایرانی

آهنگ بی کلام خوانندگان خارجی

انواع بیت (Beat) رپ ، ترپ ، هیپ هاپ

 

کانال تلگرام ایزی موزیکال :

Teleg Address Logo 2 مجموعه بهترین آهنگ های بی کلام گیتار کلاسیک

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *