آهنگ بی کلام

صبر کنید
می 28, 2020 از اکولایزر قبل یا بعد از کمپرسور استفاده کنیم؟

از اکولایزر قبل یا بعد از کمپرسور استفاده کنیم؟

استفاده از اکوالایزر قبل یا بعد از کمپرسور (یا هردو) انتخابی است که به خلاقیت و سلیقه‌ی هر موزیسینی برمی‌گردد. هرچند برای کمک به تصمیم‌گیری شما، در ادامه به چند نکته درباره‌ی تاثیر کمپرسور بر EQ اشاره خواهیم کرد.

با استفاده از اکوالایزر، می‌توانید برخی از فرکانس‌ها را تقویت یا تضعیف کنید. با استفاده از کمپرسور، می‌توانید داینامیک‌ها را محدود کنید و به صدای تمیزتری دست پیدا کنید.

پس اگر از اکوالایزر پیش از کمپرسور استفاده کنید، بسیاری از تاثیرات EQ را با کمتر کردن دینامیک‌ها از بین می‌برید. اگر هدف شما این است که صدا را محدود کنید و سپس جزئیات فرکانس‌های جدید را تنظیم کنید، نخست به سراغ کمپرسور بروید و سپس از اکوالایزر استفاده کنید. هرچند اگر هدف شما این است که اکوالایزر تاثیر کمتری داشته باشد و تنها کمی از تن را تغییر دهد، بهتر است اول از EQ استفاده و سپس صدا را کمپرس کنید.

 

در برخی از موارد کمپرسورها تن سیگنال را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهند. پس ممکن است صدای نهایی فرکانس‌های پایین قوی‌تر و فرکانس‌های بالای ضعیف‌تری داشته باشد. در چنین شرایطی می‌توانید از EQ برای تصحیح این تغییرات و بعد از کامپرشن استفاده کنید.

در نهایت باید اشاره کنیم که می‌توانید مقداری از تنظیمات اکوالایزر را قبل از کمپرسور و سپس تغییرات کوچکی را نیز پس از آن ایجاد کنید. در هر صورت آشنایی با تاثیر تجهیزات مختلف در سیگنال، به شما کمک می‌کند که آن‌ها را در جایگاه مناسب خود به کار بگیرید. پس بهتر است شرایط مختلف را امتحان کنید و بهترین حالت را انتخاب کنید.

 

از اکولایزر قبل یا بعد از کمپرسور استفاده کنیم؟ ✅

منبع :  music.khafan.company

 

🎵 قابل ذکر است که وبسایت ایزی موزیکال با در بر داشتن انواع آهنگ بی کلام ، منبع و مرجع خوبی برای تمرین خوانندگی و همچنین صداسازی و سلفژ است.
کافیست به بخش آهنگهای بی کلام این وبسایت مراجعه کنید و از بین صدها آهنگ بی کلام در سبک های مختلف، آهنگ های مورد علاقه خود را انتخاب و تهیه کنید ، و با آنها هر روز تمرین کنید ، و یا در مهمانی ها و جمع ها، هنر خود را به دیگران نشان دهید.

 

آهنگ بی کلام خوانندگان ایرانی

آهنگ بی کلام خوانندگان خارجی

انواع بیت (Beat) رپ ، ترپ ، هیپ هاپ

 

کانال تلگرام ایزی موزیکال :

Teleg Address Logo 2 از اکولایزر قبل یا بعد از کمپرسور استفاده کنیم؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *